Asset Publisher Asset Publisher

pomniki

Spośród indywidualnych pomników na szczególną uwagę zasługują: o lipa drobnolistna w wieku ok. 180 lat, wysokości 25 m, o obwodzie 480 cm, w leśnictwie Kormanice, oddz. 72p; o dąb szypułkowy w wieku ok. 200 lat, wysokości 28 m, o obwodzie 577 cm, w leśnictwie Prałkowce, oddz. 3h; o lipa drobnolistna wysokości 28 m, o obwodzie 384 cm, w leśnictwie Krzeczkowa, oddz. 243Ac.

Pomniki przyrody

 

Zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi pomników przyrody, na gruntach w zarządzie Nadleśnictwa znajduje się 46 pomników przyrody, w ramach których objęto ochroną 110 egzemplarzy drzew oraz skupisko (2 szt.) bluszczu pospolitego Hedera helix,jak również 100 szt. krzewów kłokoczki południowej. W strukturze gatunkowej drzew pomnikowych dominują lipy drobnolistne Tilia cordata (57 szt.) i dęby szypułkoweQuercus robur (40 szt.). Pozostałe gatunki to: buk zwyczajny Fagus silvatica (2 egz.), jawor Acer pseudoplatanus (1 szt.), sosna zwyczajna Pinus sylvestris (1 szt.), modrzew europejski Larix europaea (4 szt.), kasztanowiec (1 szt.), topola biała (1 szt.), cis pospolity (3 szt.). Większość drzew pomnikowych wykazuje dobry stan zdrowotny.

 

 

Spośród indywidualnych pomników na szczególną uwagę zasługują:

  • lipa drobnolistna w wieku ok. 180 lat, wysokości 25 m, o obwodzie 480 cm, w leśnictwie Kormanice, oddz. 72p;
  • dąb szypułkowy w wieku ok. 200 lat, wysokości 28 m, o obwodzie 577 cm, w leśnictwie Prałkowce, oddz. 3h;
  • lipa drobnolistna wysokości 28 m, o obwodzie 384 cm, w leśnictwie Krzeczkowa, oddz. 243Ac.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Artyści inspirują się lasem

Artyści inspirują się lasem

W ramach projektu artystycznego „w Zgodzie z naturą” artyści z Ameryki Południowej i Kanady odwiedzili lasy Pogórza Przemyskiego i Bieszczadów. Zainspirowani przyrodą będą tworzyć prace reprezentujące różne formy artystyczne. Mieliśmy przyjemność spotkać się na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn.

W dniu 31.10 gościliśmy uczestników projektu artystycznego z Kanady, Kolumbii, Wenezueli i Brazylii. Współtwórcą projektu pod roboczą nazwą w Zgodzie z naturą jest Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin z Krakowa.  Inicjatywa ma na celu wymianę kulturalną, która sprowokuje ważne pytania dotyczące lasów, ich trwałości i znaczenia dla przetrwania naszych kultur. Program obejmuje stworzenie prac po pobycie i inspiracji lasami na trzech kontynentach, w Polsce, Brazylii i Kanadzie. Wszystkie prace mają uchwycić ducha dzikiej przyrody aby wyrazić jej kruchość i wartość. Efekty w postaci obrazów, rysunków, grafik, fotografii i rzeźb oraz instalacji będą prezentowane na wystawach w krajach , z których pochodzą uczestnicy sympozjum.

Naszych gości zaprosiliśmy na wycieczkę objazdową po lasach Nadleśnictwa Krasiczyn. Pokazaliśmy malownicze widoki na przysiółek Huciska i młode pokolenie lasu w leśnictwie Cisowa. Prezentowaliśmy odsłonięcia fliszu karpackiego, widoczne najdokładniej na Krzeczkowskim Murze. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem przy ścieżce przyrodniczej „Dolina Hołubli”.

Jesteśmy ciekawi prac jakie powstaną po inspiracji lasami Pogórza Przemyskiego.

 

Martyna Śliwińska-Siuśta