Asset Publisher Asset Publisher

ochrona_przyrody

Większość lasów znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa została uznana za lasy ochronne, wśród których wyróżniamy: wodochronne, stanowiące drzewostany nasienne, ostoje zwierząt chronionych, cenne fragmenty rodzimej przyrody a także lasy wokół miasta Przemyśla

OCHRONA PRZYRODY

Większość lasów znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa została uznana za lasy ochronne, wśród których wyróżniamy: wodochronne, stanowiące drzewostany nasienne, ostoje zwierząt chronionych, cenne fragmenty rodzimej przyrody a także lasy wokół miasta Przemyśla. Dominujące kategorie ochronności to lasy wodochronnei lasy  wokół miasta Przemyśla.

Lasy ochronne stanowią 69,41% powierzchni leśnej Nadleśnictwa Krasiczyn (60,82% w obrębie Krasiczyn, 84,47% w obrębie Hołubla). Dominujące kategorie ochronności to lasy wodochronne i lasy położone w granicach administracyjnych miasta Przemyśla (i w odległości 10 km od jego granic).

 

W lasach Nadleśnictwa Krasiczyn występują chronione gatunki roślin, grzybów i zwierząt. Wśród najciekawszych można by wymienić: języcznik zwyczajny, kłokoczka południowa, lilia złotogłów, pióropusznik strusi, wawrzynek wilcze łyko, widłak goździsty i wiele innych cennych przyrodniczo roślin. Na terenie administracyjnym nadleśnictwa występuje również niezwykłe bogactwo ornitologiczne z takimi ptakami jak chociażby bielik czy bocian czarny. Nie brakuje również zwierząt chronionych, w tym drapieżników, takich jak niedźwiedź, wilk, ryś czy żbik. Sporą ekspansję wykazuje także bóbr europejski, który zadomawia się w malowniczych dolinach potoków leśnych.  


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

KŁUSOWNIK SCHWYTANY

KŁUSOWNIK SCHWYTANY

Straż Leśna Nadleśnictwa Krasiczyn wspólnie z policjantami z Dubiecka zdemaskowała sprawcę kłusownictwa.

Kłusownikiem okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, do którego doprowadziła kilkumiesięczna praca operacyjna. Przeszukanie w jego domu zdradziło na jaką skalę działał. Zabezpieczono liczne wieńce jeleni i parostki kozłów oraz czaszki jeleni bez poroży, a także 70 sztuk wnyków na zwierzynę drobną i grubą.

W lesie zdjęto osiem wnyków na jelenie oraz ujawniono miejsce złapania i samodzielnego oswobodzenia się jelenia, który po walce zerwał stalową linkę.

Sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dubiecku.

W razie zauważenia wnyków w lesie - informujcie nas