Aktualności Aktualności

Powrót

Artyści inspirują się lasem

Artyści inspirują się lasem

W ramach projektu artystycznego „w Zgodzie z naturą” artyści z Ameryki Południowej i Kanady odwiedzili lasy Pogórza Przemyskiego i Bieszczadów. Zainspirowani przyrodą będą tworzyć prace reprezentujące różne formy artystyczne. Mieliśmy przyjemność spotkać się na terenie Nadleśnictwa Krasiczyn.

W dniu 31.10 gościliśmy uczestników projektu artystycznego z Kanady, Kolumbii, Wenezueli i Brazylii. Współtwórcą projektu pod roboczą nazwą w Zgodzie z naturą jest Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin z Krakowa.  Inicjatywa ma na celu wymianę kulturalną, która sprowokuje ważne pytania dotyczące lasów, ich trwałości i znaczenia dla przetrwania naszych kultur. Program obejmuje stworzenie prac po pobycie i inspiracji lasami na trzech kontynentach, w Polsce, Brazylii i Kanadzie. Wszystkie prace mają uchwycić ducha dzikiej przyrody aby wyrazić jej kruchość i wartość. Efekty w postaci obrazów, rysunków, grafik, fotografii i rzeźb oraz instalacji będą prezentowane na wystawach w krajach , z których pochodzą uczestnicy sympozjum.

Naszych gości zaprosiliśmy na wycieczkę objazdową po lasach Nadleśnictwa Krasiczyn. Pokazaliśmy malownicze widoki na przysiółek Huciska i młode pokolenie lasu w leśnictwie Cisowa. Prezentowaliśmy odsłonięcia fliszu karpackiego, widoczne najdokładniej na Krzeczkowskim Murze. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem przy ścieżce przyrodniczej „Dolina Hołubli”.

Jesteśmy ciekawi prac jakie powstaną po inspiracji lasami Pogórza Przemyskiego.

 

Martyna Śliwińska-Siuśta


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy