Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

IV Konkurs Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

IV Konkurs Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

IV Konkurs „Wiedzy o lasach Nadleśnictwa Krasiczyn"

W dniu 24.11.2015 r. w sali edukacyjnej przy siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn odbył się etap centralny konkursu „wiedzy o lasach Nadleśnictwa Krasiczyn". Była to już IV edycja konkursu, który cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów okolicznych szkół o czym świadczy liczba uczestników – aż 342 osoby.
                Etap I (szkolny) odbył się 29.10.2015 r. w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W etapie I wyłoniono sześćdziesięciu najlepszych uczniów, którzy zmagali się z pytaniami z wiedzy ogólnej o leśnictwie oraz o lasach naszego regionu, a także rozpoznawaniem roślin i zwierząt.
                Laureatami etapu centralnego zostali:

Szkoła podstawowa

1.  Amelia Gaweł – SP nr 6 w Przemyślu

2.  Urszula Ogonowska – SP nr 14 w Przemyślu

3.  Wiktoria Szostak – SP nr 15 w Przemyślu

Gimnazjum

1.  Adrian Hess – Gimnazjum w Krasiczynie

2.  Aleksandra Opacka – Gimnazjum w Żurawicy

3.  Grzegorz Fryszkiewicz - Gimnazjum w Krasiczynie

Szkoła średnia    

            1.  Bogusław Obszarny – ZSEiO w Przemyślu

2.  Klaudia Jodłowska – I LO w Przemyślu

3.  Izabela Amarowicz – ZSEiO w Przemyślu

 

Po zakończeniu konkursu wręczono nagrody za etap I. Laureaci etapu II otrzymają nagrody oficjalnie w szkołach.
                Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok!